خدمات تولید محتوا ویدئویی

خدمات تولید محتوا ویدئویی - ویدئو آموزشی - ویدئوهای تبلیغاتی - ویدئوهای علمی - ویدئوهای سخنرانی - وبینار 

تولید محتوای ویدئویی یکی از بهترین روش هایی است که به کمک آن می توان خدمات و محصولات مختلف را سریعتر بهتر و با کیفیت بیشتر معرفی کرد. این موضوع امکان جذب کاربر را افزایش داده و مورد قبول الگوریتم های گوگل است.

تولید محتوای ویدئویی چیست؟

روش های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد که تولید محتوای ویدئویی جزء روش های ساده، اما مهم در نحوه ارائه پیام به مخاطب هدف است. به همین جهت اغلب کسب و کارها به دنبال تولید ویدئو برای محصولات خود هستند که به صرف وقت و هزینه مناسب می ‌توانند نتایج خوبی را به دست آورند.
برای تولید محتوای ویدئویی بهتر است تا با یک ساختار منظم و ساده و استراتژی‌ های مناسب برای معرفی محصول و خدمات گوناگون و با داشتن قالب جذاب، به ارائه ویژگی ها و مشخصات هر محصول و برند پرداخت.
با کمک تولید محتوای ویدئویی می توان برخی از مفاهیم پیچیده را نیز به صورتی جذاب و با حالتی بصری به کاربران آموزش داد.

تولید محتوای ویدئویی

انواع محتوای ویدئویی

محتوای دیجیتال را می توان با فرمت های مختلف و برای موارد گوناگون تولید کرد. گاهی اوقات این محتوا به صورت کاملاً تخصصی و گاهی جنبه عمومی دارند. در حال حاضر انواع محتوای ویدئویی که برای معرفی کسب و کارها و جذب همکاری با دیگر برندها کاربران مورد استفاده قرار می ‌گیرند
انواع مختلف محتوای ویدئویی عبارتند از:

ویدیو های آموزشی

یک ویدئوی آموزشی که قرار است در بستر وب انتشار پیدا کند، باید از لحاظ زمان بندی، حجم فایل، وضوح صدا و تصویر و همچنین دسته بندی مطالب کاملا استاندارد باشد.

ویدئوهای تبلیغاتی

از ویدئوهای تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات گوناگون استفاده می ‌شود که در این نوع ویدئوها استفاده از جملات توصیفی، مهم هست.

ویدیوهای علمی

هدف اصلی ویدیوهای علمی توضیح در مورد یک مطلب یا شرح مقالات مختلف است که تحقیق و پژوهش را در قالب یک فیلم کوتاه ارائه می دهد.

ویدیوهای سخنرانی

ویدیوهای سخنرانی و مصاحبه یکی از روشهای اساسی در دیجیتال مارکتینگ بوده که با صاحبین این کسب و کارها و افراد فعال در این شرکت ها صورت می گیرد.

وبینار

وبینارها در واقع ،سمینارهایی هستند که به صورت آنلاین برای ارائه اطلاعات و معرفی های رسمی برای ارتباط زنده با کاربران کاربرد دارند.
محتوای ویدئویی

مزایای تولید محتوای ویدئویی

فیلم یک روش بسیار قوی و موثر برای انتشار پیام است و می‌تواند موجب ارتقای سطح کیفی استراتژی های بازاریابی باشد.
 بازاریابی محتوای ویدئویی یک راه حل مناسب برای کسب درآمد بیشتر در بازارهای آنلاین محسوب می‌ شود. 
برخی از مهم‌ترین مزایای تولید محتوای ویدئویی در رشد کسب و کارها:
 ارتباط بهتر با کاربر
با تولید فیلم هایی که احساسات مخاطبان را هدف می ‌گیرد، می توان ضمن معرفی برند و خدمات تولیدی نظر مخاطب را جلب کرد.
دسترسی بیشتر
به لطف تکنولوژی با استفاده از ابزارهای جدید راه اندازی فیلم های شخصی به سادگی انجام شده و مقرون به صرفه است و دسترسی به سطح کیفیت بالا آسان تر می گردد.
نرخ تبدیل بیشتر
با کمک محتوای ویدئویی امکان جذب مخاطبان بیشتر برای ارائه محصولات وجود دارد؛ زیرا در محتواهای ویدئویی به دلیل شفافیت بالا امکان تصمیم گیری نهایی برای کاربر راحت ‌تر می ‌شود.
رشد بهتره سئو
قرار دادن ویدئوهای با کیفیت بالا متناسب با الگوریتم های گوگل، سایر شبکه های مجازی موجب شده تا محتوا در صفحه اول جستجو قرار گرفته و توسط کاربران بیشتری دیده شود، که این دیده شدن در افزایش ترافیک سایت تاثیر می گذارد.
بالا بردن سطح مشارکت
محتوای ویدئویی با قرار گرفتن در سایت و صفحات مجازی مانند یوتیوب، آپارات سبب مشارکت بیشتر کاربران شده و شانس موفقیت را تا ۱۰ برابر بالا می برد.

تکنیک تولید محتوا ویدئویی

تکنیک های تولید محتوای ویدئویی

رعایت برخی از اصول و قواعد موجب می ‌شود، تا تولید محتوای ویدئویی به درستی صورت گرفته و نظر مخاطب را جذب کند.
برخی از مهمترین تکنیک های مورد استفاده در تولید محتوای ویدئویی:
•    انتخاب عنوان مناسب
•    تولید ویدئو مفید، مختصر و کم حجم
•    استفاده درست و بجا از موسیقی و گوینده برای تشریح ویدئو
•    استفاده درست و بجا از آن و لوگوی محصولات در انتشار ویدیو
•    قرار دادن آدرس و تلفن
•    از ابزارهای تخصصی و دوربین های با رزولوشن بالا
•    ویرایش و ادیت ویدئوها با نرم افزار های گرافیکی مناسب

در واقع با رعایت تکنیک های مختلف و تولید یک محتوای ویدئویی مناسب و امکان باز نشر آن در شبکه های اجتماعی گوناگون امکان دیده شدن و جذب مخاطب بیشتر می شود.