خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا - تولید محتوای متنی - تولید محتوای تصویری - تولید محتوای ویدئویی - تولید محتوای صوتی

تولید محتوا برای دیده شدن سایت ها و افزایش ترافیک آنها یک امر حیاتی است. در صورتی که تولید محتوا ساده و روان انجام بگیرد و در آن از مطالب جدید و به روز استفاده کنند، به طور حتم تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت وب سایت ها و وبلاگ ها دارد.

محتوا چیست؟

محتوا در واقع چیزی است که برای شنونده، خواننده یا بیننده تعریف می کنید. با استفاده از محتوا می توانید برای چند دقیقه کاربران را در کنار خود داشته باشید. محتوا به عنوان یک ابزار قوی در حوزه برندسازی کمک کرده، تا محصولات و خدمات وب سایت ها به شکل بهتری به کاربر نمایش داده شود.
در واقع با استفاده از محتوا می‌ توان بر ارزش وب سایت و محصولات افزود؛ زیرا ارائه اطلاعات یونیک و درجه یک، کاربران را جذب می نماید.

تولید محتوا

اهمیت تولید محتوا را می دانید؟

در شرایطی که رقابت سختی بین کسب و کارهای مختلف وجود دارد اهمیت تولید محتوا بیشتر از سرمایه است. در واقع به تولید محتوا در فضای مجازی به عنوان پادشاه و یک اصل اساسی جهت موفقیت نگاه می کنند. محتوا تنها برای پر کردن صفحات وب سایت نیست؛ بلکه با رعایت قواعد کپی رایتینگ، نتایج بهتری به دست می آید.
از مهمترین دلایل اهمیت تولید محتوا می توان به این موارد اشاره داشت:
جذب اعتماد بیشتر مشتریان
با ارائه اطلاعات درست و مطالب یونیک، مخاطب بیشتر به محصول و‌ سایت اعتماد می ‌کند.
بهبود سئو سایت
انتشار یک محتوای مناسب و استفاده از کلمات کلیدی درست، موجب ارتقا و بهینه سازی صفحات وب در گوگل می شود.
جذب مخاطبان بیشتر
ارائه اطلاعات مفید و درست موجب شده تا افراد بیشتری به صفحه سایت مراجعه کنند.
معرفی بهتر و سریعتر برند
معرفی بهتر و سریعتر برند در فضای اینترنت و مجازی نسبت به فضای واقعی با سرعت بالاتری صورت می پذیرد.
انواع محتوا

بررسی انواع محتوا

برای تولید محتوای مناسب لازم است تا انواع آن مورد شناسایی قرار گرفته و با توجه به نیاز و علایق اقدام به تولید محتوا کرد.
محتوا از لحاظ جذب مخاطب به دو گروه تقسیم بندی می شود:
1.    محتوای عام
2.    محتوای خاص
اما از لحاظ نحوه انتشار و فرمت، محتواها در چند دسته در گروه قرار می ‌گیرند که از آنها می ‌توان برای تولید محتوای عام و محتوای خاص استفاده کرد که در این مبحث قصد بررسی انواع محتوا را داریم:

محتوای متنی

محتوای متنی از تاثیرگذارترین راه‌ های ارتباط انسان‌ ها بوده که با ترکیب واژگان مختلف می توان مخاطب را جذب کرد. همچنان با پیشرفت های علم و تکنولوژی تعداد مخاطبان محتواهای متن بسیار زیاد است.

تولید محتوای متنی

محتوای تصویری

ارزش محتوای تصویری بسیار بالا بوده که با قرار گرفتن در کنار محتوای متنی می ‌تواند به این محتواها نیز ارزش افزوده بدهد. محتواهای تصویری برای گروه های مختلفی طراحی و تولید شده و امکان ارائه آن در شبکه های مجازی، فیسبوک و وب سایت ها وجود دارد.
اینفوگرافیک یکی از مهم‌ترین مدل‌های محتوای تصویری که با طرح های بصری یک پیام را به مخاطب انتقال می دهد 

تولید محتوای تصویری

محتوای صوتی

از قدیمی ترین راه های تولید محتوا محسوب شده که از گذشته تا به اکنون مورد توجه بیشتر قرار دارد.
پادکست ها از جدیدترین محتواهای صوتی هستند که در حال حاضر دایره مخاطبین زیادی پیدا کرده اند

محتوای صوتی

محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی به دلیل داشتن صوت، تصویر و متن به صورت همزمان جزء کاملترین محتواها محسوب شده که اثرگذاری بهتری در ذهن مخاطب دارد.
محتوای ویدئویی

اصول تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی و شرکتی

تنها داشتن یک سایت حرفه ای برای موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی کافی نیست؛ بلکه با فراگیری اصول تولید محتوا برای سایت فروشگاهی و همچنین سایت شرکتی بر اساس اصول سئو به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنید.
از انواع مدل های محتوا برای سایت فروشگاهی و سایت شرکتی می توان استفاده کرد و همچنین از ترکیب این محتواها در کنار یکدیگر نتایج بهتری دریافت می شود.
برخی از مهم‌ترین اصول تولید محتوا برای سایت فروشگاهی و سایت شرکتی:
•    تهیه لیست کلمات کلیدی
•    نگارش درست محتوا
•    استفاده از جذابیت های بصری و گرافیکی مبتنی بر اصول سئو
•    انتشار منظم محتواها مطابق با الگوریتم های گوگل
•    بررسی نیازها و بازخوردهای کاربران
نکته مهم اینکه با شناخت درست انواع محتوا و نحوه تولید آنها به صورت اصولی می توانید محصولات خدمات و کسب و کار خود را به شکل بهتری به کاربران فضای مجازی از جمله اینستاگرام، سایت، فیس بوک، توییتر و موارد مختلف دیگر معرفی کنید.